Sprawdź naszą ofertę elementów ze styropianów. Gwarantujemy, że znajdziesz odpowiednie dekory do swojego pomieszczenia!

Jak zamontować deskę elewacyjną?

Montaż deski elewacyjnej nie jest trudny. Należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.

  • Na początku należy wybrać odpowiedni kolor deski. Przyjmijmy, że masz jasną elewację, dlatego proponujemy kolor "orzech".  Na spokojnie przemyśl w jakim miejscu ma być zamontowana. Czy zrobisz to wokół okien, w narożnikach budynkach czy wymyślisz jeszcze inne miejsce do jej instalacji.
  • Przygotuj miejsce. Przez rozpoczęciem pracy, należy pamiętać, że podłoże powinno być suche i czyste od wszelkich zabrudzeń. Można je zagruntować preparatem specjalnym do systemu ociepleń.
  • Potrzebne narzędzia. Przygotuj kątownik,zębata szpachelka, nożyk, wałek dociskowy, mały pędzelek, gąbeczkę,
  • przed przystąpieniem do pracy dokładniej wymieszaj klej aby miał konsystencję jednolitą. Na wcześniej zagruntowaną powierzchnie nałóż zębatą szpachelką cienką warstwę kleju.  Zaczynaj jego aplikacje od góry, aby uniknąć niechcianych zabrudzeń.

Porada

  1. Na montaż deski elewacyjnej zdecyduj się w pochmurny dzień. Upalne dni, spowodują zbyt szybkie wysychanie kleju co oznacza utratę parametrów związanych z przyczepnością. Należy jednak pamiętać, że montaż poniżej 4 stopni także nie jest zalecany.
  2. Przed przyklejeniem deski elewacyjnej, rozprostuj ją na czystej powierzchni.
  • Jak dociąć deskę elewacyjną? Możemy ją dociąć z pomocą nożyka ale również szlifierki. Qby dobrze wyznaczyć jej długość i szerokość przyda się metr.
  • Przyklejanie. Deskę dokładamy na wcześniej nałożoną powierzchnie z klejem. Delikatnie przy tym dociskając do elewacji. Można sobie pomóc przy tym specjalnym wałkiem tak by nie powstały pęcherzyki. Nadmiar kleju możesz zmyć za pomocą gąbki.

Porada

    2.Jeżeli powstały szczeliny podczas przyklejania, zawsze możesz je zniwelować za pomocą fugi. Wypełnij ją łączniki pomiędzy deskami a także miejsca, w których powstały niechciane szczeliny.

  • Przyklejoną deskę elewacyjną najlepiej jest zabezpieczyć warstwą farby podkładowej. Uzyskasz dzięki temu świetny efekt przyciemnienia niektórych elementów.

Jak widzisz montaż deski elewacyjnej nie należy do trudnych. Zapewniamy, że poradzisz sobie z nim samodzielnie.

Adres

ul. Jasna 45/8

Wypełnij nasz formularz kontaktowy