Sprawdź naszą ofertę elementów ze styropianów. Gwarantujemy, że znajdziesz odpowiednie dekory do swojego pomieszczenia!

Jak pomalować listwy przysufitowe?

Wiele osób, które nabyły listwy przysufitowe zadaje sobie pytanie jak i czym je pomalować. Czy zrobić to przed instalacją, czy może po? Użyć farby do malowania ściany czy może jakieś inne? Jesteśmy tu po to, aby zaprezentować wam krok po kroku jak przeprowadzić ich malowanie! Zapewniamy, potrzebnych jest Ci kilka przedmiotów ale przede wszystkim dobrych chęci i trochę cennego czasu.

  1. Jaką farbę wybrać do malowania listew?

-Do ich malowania można stosować farby do wnętrz. Nie ka specjalnych odmian farb, które służą do malowania sztukaterii, wystarczą pospolite rodzaje. Jedyny warunek to taki, że nie mogą posiadać w swoim składzie rozpuszczalników. Może to zniszczyć powłokę ale także spowodować, że nie będzie się chciała ona dobrze rozprowadzać po powierzchni.

   2. Ile razy malować listwy przysufitowe?

-To wszystko zależy od materiałów z jakich są wytwarzane. Niektóre mają bardzo chłonny dlatego zdarza się, że trzeba malować je kilkakrotnie. Inne natomiast dzięki powłoki ochronnej wystarczy pomalować tylko jeden raz. Dzięki tym drugim jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo czasu ale także kosztów.

Malowanie

Przed malowaniem listew należy je dokładnie oczyścić z kurzu i zabrudzeń. Należy zabezpieczyć także ściany. Polecamy do tego taśmę malarską która się zawsze świetnie sprawdza. Ponadto należy wynieść bądź przykryć wszystkie elementy umeblowania pokoju jak i podłogę folią budowlaną. Do malowania jest nam potrzebny standardowy pędzel. Najlepiej jest malować listwy przysufitowe za pomocą delikatnych pociągnięć. Wtedy malowania będzie bardziej estetyczne i precyzyjne.  Jeżeli wykonasz malowanie poczekaj do całkowitego wyschnięcia.

Zdarzają się jednak przypadki, że malowanie listwy przysufitowej odbywa się przed jej montażem na ścianie. Należy jednak przy tym pamiętać by jej nie ubrudzić.

Adres

ul. Jasna 45/8

Wypełnij nasz formularz kontaktowy