Sprawdź naszą ofertę elementów ze styropianów. Gwarantujemy, że znajdziesz odpowiednie dekory do swojego pomieszczenia!

Jak dociąć listwy styropianowe?

Listwy styropianowe to przepiękne dekory, które w połączeniu ze wszystkimi walorami w pomieszczeniu wpływają na unikatową estetykę. Wiele osób, zastanawia się nad ich montażem. Zapewniamy, że ich instalacja jest prosta i przebiega bardzo szybko. Zaprezentujemy Wam w kilku krokach, jak prawidłowo dociąć listwy styropianowe, tak by nie stworzyć niechcianych efektów.

  • Przygotuj podłoże listwy. Należy pamiętać, że ich wygląd musi być estetyczny. Dlatego oczyść dokładnie styki ścian z kurzu oraz pyłu. Jeżeli znajduje się na niej grzyb czy pleśń zastosuj specjalnie środki do ich usunięcia. Nie przyklej także listwy na świeżo malowane ściany. Muszą być one całkowicie suche.  Ważną kwestią są również ubytki w ścianie. Najlepiej jeżeli je zaszpachlujesz tak aby nie powstały żadne nierówności.
  • Sporządź odpowiednie wymiary. Przed montażem należy sporządzić odpowiednie wymiary długości listew, tak aby idealnie pasowały w miejsce na nie zarezerwowane.
  • Przystąp do docinania listew. Możesz to zrobić dwoma sposobami. Pod kątem 90 stopni, czyli po linii prostej i 45 stopni które może być bardziej skomplikowane. Polecamy do cięcia listew skrzynkę uciosową. Z jej pomocą zrobisz nawet 30 stopniowy kąt! Ułatwi Ci ona przycinanie listew oraz niewielkich elementów po danym kątem. Odpowiednia regulacja da Ci pewność, że wykonasz cięcie listwy z należytą precyzją.
  • Po skończonej pracy, polecamy abyś miejsca obcięte wyszlifował papierem ściernym by uniknąć wystrzępionych końców.

Adres

ul. Jasna 45/8

Wypełnij nasz formularz kontaktowy